Наши консультанты
Телефоны:

095-512-91-35

063-333-19-00

 

ВСЕ КОНТАКТЫ
free web site clock информер часов на сайт

Яндекс цитирования

ЗАО ДОРИС - Интернет провайдер в Донецке

26.11.2018

Переваги комплексного утеплення багатоквартирних будинків

Сьогодні тепле житло в холодний період року стало для більшості українців справжньою розкішшю. «Космічні» тарифи на комунальні послуги, особливо на опалення, змушують людей шукати способи скорочення витрат і збереження прийнятних умов для життя. Єдиним ефективним виходом з абсурдної ситуації є ретельне збереження тепла, що неможливо без комплексного утеплення житла. Тому попит на даний вид послуг в країні невпинно зростає.

При зниженні температури зовнішнього середовища витік тепла з приміщень відбувається по численних каналах: через віконні і дверні прорізи, приміщення горищ і підвалів, через холодну підлогу або стелю. Однак, як стверджують фахівці, найбільша витік відбувається через зовнішні стіни будівель, безпосередньо стикаються із зовнішнім середовищем. Тому, утеплення фасаду є найефективнішим заходом щодо поліпшення енергоефективності будівлі.

Способи утеплення фасадів

Сьогодні застосовуються два основних способи утеплення фасадів: зовнішній і внутрішній. Зовнішнє утеплення дає прекрасні результати і попутно вирішує цілий ряд важливих питань: відбувається очищення стін і закладення тріщин, збільшення звукоізоляції і оновлення архітектурного вигляду будинку, значно продовжується термін експлуатації фасаду.

Внутрішнє утеплення має велике число супротивників в професійному середовищі, які вважають його в принципі неприпустимим. Справа в тому, що при утепленні стіни зсередини відбувається її ізоляція від внутрішнього джерела тепла, через що виникає висока ймовірність розвитку цілого ряду негативних наслідків, що призводять до збільшення тепловтрат і швидкого руйнування стін. Однак в окремих випадках, коли зовнішнє утеплення неможливо, такий метод виправданий, але його повинні здійснювати тільки висококваліфіковані фахівці, інакше проблем не уникнути.

При тепломодернізації приватних будинків мова про внутрішнє утеплення не йде. Коли ж виникає необхідність утеплення зовнішніх стін багатоквартирного будинку, мешканцям рідко вдається домовитися про одночасне утепленні всього фасаду, і багато власників квартир вирішуються на внутрішнє утеплення стін своєї квартири. Вони помилково вважають, що таким чином вдасться значно заощадити на матеріалах і обійтися без послуг професійного бригади.

Ще однією помилкою може стати утеплення окремої квартири зовні. Такий підхід є грубим порушення технології теплоізоляції зовнішніх стін, що призводить (як і при внутрішньому утепленні) до руйнування фасаду і розвитку цвілі і грибка не тільки в утепленій квартирі, але і сусідніх з нею приміщеннях.

Неправильний підхід до такого складного технологічного процесу як утеплення будівлі, тим більше в масових масштабах, завдає серйозної шкоди житловому фонду України. З метою запобігання подальших порушень і стимуляції комплексного утеплення багатоповерхових будинків в країні запущені програми допомоги населенню, що передбачають часткову компенсацію витрачених на покупку енергозберігаючих матеріалів, так звані «теплі кредити».

Розмір компенсації становить від 35% до 70% (в залежності від конкретної ситуації) від суми кредиту, виданого банком - учасником такої програми. Тепер комплексне утеплення економічно вигідно. Крім цього, тільки такий підхід реально знижує витрати на опалення до 30%, тоді як результат при «клаптиків» утепленні стін не варто вкладених коштів.Атлантида